11.07.22

 11.07.22

 

 

Доброго ранку, любі "Пташенята" та шановні батьки! Ранкову зарядку  вже виконали всі? 😉😉

Давайте поглянемо у вікно- скільки різнокольорових квітів зараз квітне! І червоні, і рожеві і жовті і білі...яких  тільки кольорів не має у природі.

 

 Пропоную переглянути  з дітками пізнавальне відео про садові та польові  квіти.

 
 
 
А які квіти квітнуть у вас?

Поговоріть з дитиною:

-Як називаються ці квіти?

- Якого вони кольору?

-Чи подобаються тобі квіти?

Запропонуйте понюхати квіточку. Як пахне квіточка?

Чекаю на ваші фото діток з квітами, які квітнуть у вас в квітнику. 



Пропоную сконструювати свої квіточки з лего конструктора.


Консультація для батьків


Що робити, якщо вас вкусила одна із літніх комах❓❓
(За попередніми матеріалами Olena Lukashevych)


Що робити, якщо вас вкусила одна із літніх комах❓❓
(За попередніми матеріалами Olena Lukashevych)
🔍Симптоми: Укус комара виглядає як почервонілий підшкірний пухирець, що сильно свербить (особливо якщо чухати).
🧴Догляд: Як правило, ніяких особливих заходів вживати не потрібно, хіба що намастити місце укусу настоянкою календули чи заспокійливою маззю, щоб не свербів. Не рекомендується розчісувати чи роздирати укуси комарів. Якщо після укусу раптом відчувається жар, болі в суглобах або є набряк лімфовузлів, ‼️слід звернутися до лікаря – можливо, у кров потрапила інфекція. Комарі визнані найнебезпечнішим сучасним транспортером вірусів.
✅Профілактика✅:
👉На вулиці: Оберіть одяг (закритий, бажано світлий - комарі не люблять світлого одягу), незахищені ділянки обробіть спреями чи лосьйонами з репелентами, придбайте антикомарні браслети.
👉У приміщенні: Москітні сітки. Ефективні ефірні олії цитрусових, хвої або герані, відоме ефективне поєднання лимону та гвоздики. Радикальний метод - електро-фумігатор з пластинками.
🔍Симптоми: Укуси блохи викликають сильне свербіння. Зазвичай, блошині укуси з'являються групками по 3-4 крапки і нагадують дрібні червоні пухирці, на місці яких залишаються червоні цятки з отворами по центру.
🧴Догляд: Насамперед, ретельно промити водою з милом. Потім змастити заспокійливою маззю, що знімає свербіж. ‼️Не розчісуйте укуси, щоб не занести інфекцію. Блоха може переносити збудників інфекцій: псевдотуберкульозу, лістеріозу; туляремії, черевнотифозних інфекцій, рикетсіозів.
✅Профілактика✅: тримайтесь якомога далі від тварин, які можуть розносити бліх.
🔍Симптоми: Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а в когось виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується нестерпним свербінням і болючими відчуттями. Зазвичай укуси групові або лінійні через декілька см один від одного. Крім шкірних ушкоджень, типові симптоми множинних укусів клопів: біль, свербіння, дерматит, а в алергіків – набряки, і, навіть, пухирі.
🧴Догляд: Укуси клопів у жодному разі не можна розчісувати - можна інфікувати, а гірше - занести бруд і спровокувати множинне запалення. Тому насамперед варто промити всі ділянки з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. Може знадобитися протизапальний або антигістамінний засіб.
✅Профілактика✅: основні причини появи клопів – антисанітарія, старі меблі і сирість (близькість квартири від підвалу). Для профілактики фахівці радять частіше робити вологе прибирання та періодичну дезінсекцію за потреби.
🔍Симптоми: Характерна ознака такого укусу – 2 крапки, обрамлені колом. За винятком декількох видів павуків, що не мешкають у Київському регіоні, укуси павуків нешкідливі та зовсім неотруйні.
🧴Догляд: Промити місце укусу водою з милом. Потім прикласти лід і за необхідності випити знеболювальний засіб. Якщо місце укусу сильно набрякло – випити антигістамінний засіб. Якщо з‘явилися більш серйозні симптоми або є підстави підозрювати, що павук був отруйний, ‼️зверніться до лікаря якомога швидше.
✅Профілактика✅: уникайте місць зі скупченням павуків.
Кліщ принести додому можна після прогулянки парком, чи повернувшись із дачі. Також ці паразити часто живуть на тваринах (особливо на собаках) і можуть бути дуже небезпечними для людини. Кліщі переносять чимало інфекцій, зокрема, можуть від людини до людини збудника кримської геморагічної лихоманки і хвороби Лайма.
🔍Симптоми: Наявність кліща на шкірі.
Якщо виявили кліща, необхідно видалити його якомога швидше:
✅негайно звернутися до найближчого травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження;
✅якщо неможливо звернутися до медичного закладу, то спробувати видалити його самостійно одним з методів:
1️⃣кліща захопити пінцетом якомога ближче до його ротового апарату (під голівку) і тримаючи строго перпендикулярно до поверхні укусу, витягують розкачуючи або вивертаючи навколо осі тіла кліща легкими рухами проти годинникової стрілки;
2️⃣міцною ниткою перев’язують головну частину кліща і підтягуючи нитку доверху та в боки, витягують із шкіри;
3️⃣з використанням пластикового посуду: у склянці або у пляшці роблять кутовий виріз, який підводять під основу кліща, що присмоктався, після чого кліщ легко видаляється.
‼️При видаленні кліща слід пам’ятати, що різкий відрив кліща багаторазово підсилює ризик зараження.
🧴Догляд: Після видалення кліща ретельно промити місце укусу водою з милом та змастити ранку розчином антисептика.
Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. Раніше практикували видалення кліща живим і передавали його в лабораторію для визначення зараженості. Сьогодні цю практику не застосовують. Після видалення треба ретельно вимити руки з милом. Звернутися до лікаря-інфекціоніста. За слідом від укусу потрібно уважно стежити декілька тижнів, тому що кліщі можуть переносити збудників таких небезпечних інфекційних захворювань, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт. Першим проявом хвороби Лайма є тривале колове почервоніння на місці присмоктування кліща.
✅Профілактика✅:
✔️підбирайте для прогулянки відповідний одяг: світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;
✔️на голову одягніть кепку, панамку, косинку;
✔️кожні 2 год. оглядайте себе, дітей та друзів, особливо ретельно – ділянки тіла, покриті волоссям;
✔️кліщу-переноснику зазвичай потрібно до 48 год, щоб інфікувати вірусом енцефаліту, тому завжди перевіряйте наявність кліщів після повернення;
✔️якщо ви з собою брали домашнього улюбленця – ретельно огляньте його на наявність кліщів;
✔️використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це аерозолі, що відлякують кліщів.
🔍Симптоми: Домашній мураха кусається дуже рідко, самі укуси малоболісні і не викликають ніяких особливих реакцій. Чорні лісові мурахи вже кусаються сильніше, приблизно як комар. А ось руді мурашки - найбільший дискомфорт. Місце укусу стає червоним, трохи набрякає і страшенно свербить. Хворе місце також часто супроводжується незначним підвищенням температури і появою висипу. Коли комаха кусає, то вона випускає мурашину кислоту. Вона не небезпечна для людини, але при укусі слизових або при попаданні в очі ризик ускладнень збільшується. Як правило, вже через 2-4 дні всі симптоми минають.
🧴Догляд: у жодному разі не розчісуйте місце укусу! Найчастіше області нападу таких тварин – це кінцівки. Але вони досить швидко пересуваються тілом людини, тому можуть укусити і в ділянці паху або спини.
Укуси деяких видів мурашок (наприклад, рудої лісової) містять отруту, що викликають у людини свербіж, запалення і неабияке подразнення шкіри. Якщо симптоми не минають, то змастити місце укусу маззю з кортизоном.
✅Профілактика✅: уникайте місць скупчення мурах.
Отрута ос та бджіл не є небезпечною, хоча і може викликати хворобливий стан, що може проявлятись у вигляді алергії. ‼️У такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря, адже наслідки можуть бути дуже серйозними.
🔍Симптоми:
набряк, біль і печіння.
🧴Догляд:
✅Аби зняти набряк, обробіть укус комахи оцтом або іншими засобами. Бджоли часто залишають у шкірі жало, тому якщо воно є – видаліть його пінцетом;
✅обов'язково продезінфікуйте місце укусу спиртом, після цього можна прикласти лід або щось холодне. Це допоможе зняти набряк і свербіж;
✅не розчісуйте місце укусу, це призведе до тривалого загоювання і ще більшого свербіння;
✅у випадку множинних укусів або схильності до алергічних реакцій, рекомендується випити антигістамінні препарати;
✅‼️якщо стан після укусу бджоли, оси або джмеля погіршується, з'явилася висипка, не припиняється блювота, обов'язково зверніться до лікаря;
✅якщо у Вас бувають алергічні реакції, відразу ж прийміть після укусу антигістамінний засіб негайної дії;
✅‼️дуже небезпечно, якщо бджола вжалила в язик, в цьому випадку може настати задуха. Тому відразу ж важливо викликати лікаря і зменшити набряк: тримати в роті шматочки льоду, їсти морозиво або хоча б полоскати рот холодною водою.
✅Профілактика✅:
✔️уникайте місць скупчення комах;
✔️не їжте солодощі на вулиці - це приваблює комах;
✔️у місцях скупчення комах, носіть максимально закритий одяг;
✔️не проявляйте агресію до комах (якщо спробувати вбити осу чи бджолу, швидше за все вона вкусить);
✔️не користуйтеся у гарячу пору солодкими ароматами при виході на вулицю (парфумами, кремами).
🔍Симптоми:
👉біль та миттєве почервоніння шкіри в місці укусу, печіння, сильний свербіж;
👉тривале виділення крові;
👉набряклість, припухлість;
👉при потраплянні в ранку хвороботворних мікроорганізмів розвивається нагноєння.
Алергія на укус у чутливих людей проявляється масштабним почервоніння шкірного покриву, додатково висипом, сильною набряклістю, нестерпним свербінням. Ґедзі не нехтують навіть трупами тварин, коли кусають, що підвищує ризик інфікування людини.
У більшості випадків укус від ґедзя минає протягом тижня, свербіж зникає за декілька днів.
🧴Догляд: Рекомендується промити ранку (краще милом), продезінфікувати. У людей з сильним імунітетом наслідки укусу ґедзя не такі страшні, як в осіб зі схильністю до алергії - доведеться отримати спеціальне лікування.
Укус ґедзя небезпечний поширенням небезпечної інфекції. Комахи є переносниками багатьох захворювань. Заразитися можуть тварини, людина туляремією, філяріозом, сибіркою, трипаносомозом.
🚑Якщо крім описаної вище симптоматики спостерігається суттєве погіршення самопочуття, підвищується температура тіла, опухає місце укусу, необхідно звернутися за допомогою до фахівців.
✅Профілактика✅: репеленти, закритий одяг.
🔍Симптоми:
Сильне печіння в момент укусу, біль, сильний набряк і тривалий свербіж, пухирі, які проходять протягом тривалого часу.
🧴Догляд: Протиалергійні мазі, в разі потреби антигістамінні внутрішньо. В разі значного набряку чи нагноєння – зверніться до лікаря.
✅Профілактика✅: мошку приваблюють відкриті ділянки тіла – тому, за можливості, одягайтеся з довгим рукавом. Якщо ж мошок занадто багато, використовуйте репелент.


Немає коментарів:

Дописати коментар