Доброго ранку! Сьогодні ми з вами вирушимо у незвичайну подорож квітковою галявиною разом з електронним журналом "Джміль"
Запропонуйте дитині розглянути малюнки
-Що на них зображено?
-Які квіти ти знаєш на малюнку?
ДИВА, ЩО ХОВАЄ ТРАВА
Гуляли якось Марічка з Івасиком лугом та й почули незвичні звуки — наче малесенькі ніжки дріботять у таночку. Розвели руками високі стебла трави і побачили диво-дивне — квіти хоровод водять!
► Які квіти ожили та стали до танцю? (Мак, ромашка, дивосил, волошка, конюшина, дзвіночок). На що схожий квітковий хоровод?
Хлопчик з дівчинкою перезирнулися, і тихесенько підповзли ближче.
► Що буде, якщо діти захочуть приміряти чарівний віночок, взяти його додому? Чи сподобається це квітам? Придумайте, які дива може вчинити живий вінок, потрапивши до хати чи на подвір’я.
Чи плели ви колись вінки? З яких квітів? Що б ви зробили на місці Іванка й Марічки?
ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ КОРИСНІ Й ЦІКАВІ
У лузі росте багато трав, і кожна з них має свої особливості. Ось, наприклад, звіробій. Рясні жовті зірочки його квітів добре видно здалеку. Чому в такої гарної рослини така страшна назва? Бо для тварин вона отруйна. А от людям, навпаки, допомагає.
Онде білою піною здіймаються суцвіття деревію. Його ще називають тисячолисним. Здогадалися, чому? Ця рослина — теж неабиякий лікар: лікує хвороби шлунка, зупиняє кровотечі.
А ось квітне пижмо. Його яскраво-жовті круглі квіточки схожі на монетки чи ґудзики. Їхній терпкий запах відганяє шкідливих комах, а настій — покращує апетит.
Цю рослину впізнаєте за пекучими доторками її листочків. Гострі ворсинки на листках кропиви, торкаючись до тіла, обламуються, їхні краї впиваються в шкіру і з них впорскується пекуча кислота. Як, на вашу думку, ця рослина корисна чи шкідлива? Звісно, кропива боляче жалить, але й допомагає: спиняє кровотечу, лікує від кашлю. А ще ця рослина містить багато вітамінів. Чи доводилося вам смакувати страви з кропиви?
У затінку причаїлися будяк та дурман. На перший погляд, від них лише шкода: будяк так учепиться, що біда, а дурман, той взагалі запаморочить голову, що й в очах потемніє! Але завдяки будякові були винайдені застібки-липучки (про це Джмелик розповідав у своїй Лабораторії, “Джміль”, 2015, № 2). А дурман, виявляється, може чудово заспокоювати і кашель лікувати.
► Знайдіть усі ці рослини на картині.
МУЗИКА, ЩО КЛИЧЕ ДО ТАНЦЮ
Погляньте: серед різнотрав’я виграють народні музики. Які музичні інструменти ви впізнали? Їхня запальна мелодія закликала до танцю весь квітковий народ. Придумайте казку, як музика оживила квіти на галявині. У кожного оповідача може бути своя версія, звідки для цього взялися чари. Музика завжди стає чарівною, коли музики грають від самого серця. Тоді їхня любов до всього живого ллється у звуках музики і чарує, і дивує, і надихає усіх, хто її чує.
Немає коментарів:
Дописати коментар